1779 - refraktometr na měření vody v medu

Prodejní kod: 1779
Cena bez DPH: 660,33 Kč
Cena vč. 21% DPH: 799,00 Kč
Množství
ks

Refraktometr slouží k určení obsahu vody v medu.

Refraktometr typ RHB-90ATC se stupnicí Brix (obsah vody ve vodných roztocích), Be' (hustota kapaliny) a stupnicí pro obsah vody v medu. Refraktometr má systém ATC – automatickou teplotní kompenzaci.

Set obsahuje: ruční refraktometr, návod, šroubováček, pipetu, čistící hadřík, pevný kufříkový obal.

Refraktometrem měříme průměrné množství vody v medu. Refraktometr, i med který se bude měřit, by měl mít teplotu přibližně 20°C. Při používání přístroje jej držte v horizontální poloze. Zvedněte průhledné víčko a med umístěte na modrý povrch hranolu tak, aby byl celý pokrytý medem. Nezapomeňte promíchat nádobu s medem předtím, než odeberete vzorek, aby hodnota nebyla chybná. Při aplikaci medu nepoužívejte ostré předměty, můžete tak poškodit nebo poškrábat hranol. Ihned sklopte víčko a nyní můžete změřit hodnotu, tam kde přímka protíná stupnici mezi tmavou a světlou částí v zorném poli. Na pravé stupnici přečtete % vody v medu. Po změření hodnoty ihned očistěte hranol a víčko hranolu vlažnou vodou.

Kalibrace refraktometru
Pozor! Kalibraci běžně není potřeba vykonávat - buďte vždy opatrní. Kalibrační roztok + hranol nejsou součástí refraktometru (můžete dokoupit).

Pokud se přece jenom rozhodnete pro kalibraci, postupujte následujícím způsobem:

Očistěte modrý povrch hranolu refraktometru nejlépe destilovanou vodu a optickým hadříkem.

Otevřete víčko na refraktometru a po celou dobu ho mějte otevřené. Pipetou kápněte 1 kapku kalibračního roztoku na modrý hranol refraktometru (přibližně do středu). Pak jemně položte malý hranol na modrý povrch refraktometru na kapku kalibračního roztoku – přibližně do středu,aby se kapka roztoku pod ním rovnoměrně rozplynula bez jakýkoliv suchých míst nebo bublin. Sklíčko refraktometru ponechte stále otevřené. Počkejte cca 30 sekund.

Nyní byste měli vidět přímku, mezi světlou a tmavou částí, která protíná stupnici v bodě Brix 78,8. Pokud tomu tak není, podle potřeby seřiďte opatrně vyrovnávacím šroubem za pomocí šroubováčku přímku na tento bod.

Návod

Na toto zboží můžete uplatnit EU dotaci.

refraktometr-komplet1-5.jpg

 

Kontakty

Výrobní podnik Ještěd, s.r.o.
Selská 647, 460 01 Liberec 12

Výrobní podnik Ještěd je majetkem včelařské organizace v Liberci.

Obchodní podmínky

Zásady ochrany osobních údajů

Telefon: +420 485 103 953
  +420 485 104 225
E-mail: pechackova@vpjested.cz

map.png

Otevírací doba včelařské prodejny

 Po-Pá  6.00-15.30 hod

    Od 01.04. do 30.09.2018 každý čtvrtek otevřeno do 17.00 hod

  Prodej za internetové ceny.

Na prodejně lze platit kartou.


Nákupní košík je prázdný