Jak začít včelařit?

 

Včelaření je koníček, který nás nejen obohacuje o kontakt s přírodou, ale přináší i sladkou pochoutku – včelí med. Není to však pouze včelí med, lidé se naučili používat také včelí vosk, mateří kašičku, propolis, pyl apod.

 

Význam včel pro přírodu je nenahraditelný. Bez včel není úrody. Aby byla zahrada plná hojnosti, musí v ní bzučet včely a čmeláci. Všechny ovocné stromy a keře jsou závislé na jejich opylení a dokonce i mnohá zelenina. Včela je zázrak přírody.

 

 

Co dělat, chci začít včelařit?

  1. Získejte informace - čerpat můžete ze specializované literatury, ze stránek Českého svazu včelařů a v neposlední řadě od místní včelařské organizace - od včelařů ve svém okolí, kteří vám mohou v začátcích pomoci nejen radou. Můžete se také zúčastnit nejrůznějších včelařských kurzů.
  2. Zajistěte včelám vhodné stanoviště.
  3. Pořiďte úly (z důvodu přenášení nemocí doporučujeme koupit úl nový) a  základní pomůcky pro práci se včelami. Můžete vybírat třeba z široké nabídky našeho e-shopu
  4. A konečně - pořiďte si včelstvo. Ideálně nákupem oddělků od některého ze šlechtitelských chovů. 
  5. Nezapomeňte splnit své zákonné povinnosti - nahlásit stanoviště a počet včelstev na Českomoravské společnosti chovatelů.

 

Potřebujete poradit s nákupem včelařského vybavení? Kontaktujte nás, rádi se vám budeme věnovat. 

 

 

 

 

 

Nejsme jen prodejce, máme VLASTNÍ VÝROBNÍ ŘADU
Vlastní sklady 99% ZBOŽÍ SKLADEM
Jsme tu pro vás už OD ROKU 1969
Možnost osobního odběru KAMENNÁ PRODEJNA
Balík expedujeme DO 24 HODIN

MenuX

Provozovatel webu, Výrobní podnik Ještěd, s.r.o., se sídlem Selská 647, Liberec 46001, IČ: 12345678, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím