O včelařství

19.05.2021 - Slavíme světový den včel dárkem pro naše zákazníky

  I my slavíme světový den včel a proto každému zákazníkovi, který právě v tento den 20.5. 2021 nakoupí za minimálně 1000 Kč, zašleme slevový kupón na 5% z ceny objednávky. Sleva platí na veškeré zboží včetně medometů a zboží ve slevě.    Slevový kupón zašleme na vaši e-mailovou adresu po doručení objednávky. Uplatnit ho následně následně můžete do 30.6. 2021.    Nabídka se netýká ... více »

23.09.2020 - Velká podzimní soutěž

   O jaké ceny soutěžíme?  Elektrický vyvíječ páry používaný k vytavování vosku Kniha Příručka včelaře Rovný jednoduchý pocínovaný cedník k cezení medu Odvíčkovací nerezová vidlička s vodícím břitem Nerezový rozpěrák s držadlem Přelarvovací lžička Výchytka na včelí matky Včelařské rukavice z kozinky, velikost 10 Včelařské rukavice z jelenice, velikost 12 Ochranný včelařský závoj Pumpička na med Farmakol Propolis DENT sprej Farmakol Propolis 150 PLUS sprej Kniha Putování malé housenky    VÝHERCI 1 Hruban Lubomír2 Frűhbauer Aleš3 Brtková Iva4 ... více »

29.08.2019 - Změny ve včelařských dotacích pro období 2019/2020

Po několika letech téměř beze změn jsou nově v podmínkách pro přiznání včelařské eurodotace poměrně zásadní změny.    Nejviditelnější změnou je, že dotace už nebude spravovat pouze ČSV, ale všechny zapsané spolky působící v chovu včel nejméně 2 roky a sdružující nejméně 500 chovatelů včel. O dotace na vzdělávací akce dále také specializované vzdělávací zařízení a o dotace na obnovu včelstev pak uznané chovatelské ... více »

28.03.2019 - Soutěž o refraktometr

na měření obsahu vody v medu   Soutěžit můžete od 28.3. 2019 do 3.4. 2019.   Hrajeme o jeden refraktometr na měření obsahu vody v medu.   Soutěže se můžete zúčastnit vyplněním soutěžního formuláře zde.   Vítězem soutěže se stal Martin Jahřabáč, gratulujeme!     Soutěžní otázky: 1. Kolik typů lisů na mezistěny aktuálně na e-shopu nabízíme?  2. Jaké zboží vám chybí na našem e-shopu?   Pravidla soutěže: Soutěž pořádá Výrobní podnik Ještěd, s.r.o., IČO: 00145556.  Zúčastnit se mohou ... více »

22.09.2018 - APIVITAL - české krmivo pro včely

APIVITAL® sirup je tekuté krmivo pro včely, vhodné především pro podzimní krmení. APIVITAL® sirup je od výrobce připraven v optimální koncentraci a ve vhodném balení tak, že jej stačí dovézt na včelnici a ihned jej můžete bez jakékoli další práce podávat včelám.   Víko kbelíku má pod samolepkou prosakovací otvory, tzn. že, pokud to včelař preferuje, stačí odejmout z víka samolepku a lze krmit ... více »

21.09.2018 - Rámky, jejich výběr a péče o ně

  Velikost rámků a jejich uspořádání Velikost, počet rámků a rámková míra byla vždy příčinou rozporů mezi včelaři. Nemá význam tuto otázku dopodrobna rozebírat. K rámkové míře a uspořádání rámků se v minulosti vyjadřovala řada odborníků, ale názory jsou dodnes různé. Většina těchto autorů se shoduje pouze v názoru, že rámek a úlový prostor musí odpovídat biologickým potřebám včelstva. Každý rámek se ... více »

21.09.2018 - Čmeláci a čmelín

Proč chovat čmeláky?   Zejména proto, že čmeláci jsou skvělí opylovači. Zvládnou dokonce opylování i v dešti a chladnějším počasí, kdy včely zůstávají v úlu. Také si, lépe než včely, poradí s dlouhými úzkými květy.   Bojíte-li se včel nebo jste na jejich bodnutí dokonce alergičtí, čmeláků se bát nemusíte. Pokud jim nebudete ubližovat, ani si vás nevšimnou.    A v neposlední řadě - s čmeláky ... více »

20.09.2018 - Jak začít včelařit?

  Včelaření je koníček, který nás nejen obohacuje o kontakt s přírodou, ale přináší i sladkou pochoutku – včelí med. Není to však pouze včelí med, lidé se naučili používat také včelí vosk, mateří kašičku, propolis, pyl apod.   Význam včel pro přírodu je nenahraditelný. Bez včel není úrody. Aby byla zahrada plná hojnosti, musí v ní bzučet včely a čmeláci. Všechny ovocné stromy a keře ... více »

20.09.2018 - Včelí produkty a jejich význam

  Včelí produkty provázejí člověka od samého začátku jeho vývoje. V počátcích byly používány intuitivně, nyní také na základě vědeckého výzkumu. V současné době lidé využívají včelí produkty na doporučení lidového léčitelství, oficiální medicíny, potravinářské a kosmetické výroby.         Med Med je produkt včely medonosné, která sbírá v přírodě sladké šťávy a po úpravě si je ukládá v plástech. Slouží včelám jako energetická složka ... více »

Nejsme jen prodejce, máme VLASTNÍ VÝROBNÍ ŘADU
Vlastní sklady 99% ZBOŽÍ SKLADEM
Jsme tu pro vás už OD ROKU 1969
Možnost osobního odběru KAMENNÁ PRODEJNA
Balík expedujeme DO 24 HODIN

MenuX

Provozovatel webu, Výrobní podnik Ještěd, s.r.o., se sídlem Selská 647, Liberec 46001, IČ: 12345678, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím