Rajče tyčkové Stupické skleníkové - semena 0,15 g
Naše cena: | 15,00 Kč s DPH (13,39 Kč bez DPH) |
Dostupnost: | skladem ihned k dodání |
Výrobce: | Osiva Moravia |
Katalogové číslo: | Z0127 |
Semena - Rajče tyčkové Stupické skleníkové 0,15 g
Lycopersicon esculentum
Kvalitní poloraná odrůda, pro rychlení ve sklenících a fóliových krytech i polní pěstování. Má vzrůstnou, vysokou rostlinu s dlouhými internodii. Plod je kulovitý, středně velký 60 - 65 g, hladký, velmi dobré chuti, odolný proti praskání, vhodný výhradně pro přímý konzum.
Výsev do skleníku: únor - březen
Sklizeň: červenec - září
Spon: 60x40 cm
Jak pěstovat tyčková rajčata:
- Rajčatům se nejlépe daří na místech vystavených celý den slunci a chráněných před studenými větry. Půdu mají mít hlubokou, nejlépe středně těžkou, bohatou na živiny.
- Semena vyséváme během února a března do truhlíků, které dáme do teplého pařeniště nebo skleníku, lze je umístit i za okno. Semínka lehce zahrneme substrátem a zavlažíme.
- Když mají rostlinky první pravý lístek, přepícháme je nejprve na vzdálenost 3 – 4 cm, později na spon 10 x10 cm do pařeniště nebo ještě lépe každou rostlinku zvlášť do kelímku.
- Sazenice mají mít silný, nejvýše 30 cm vysoký stonek, zdravé, sytě zelené listy a vyvinuté první květenství, dobře vyvinutý kořenový systém.
- Sazenice rajčat vysazujeme na trvalé stanoviště zpravidla až po 20. květnu. Dřívější výsadbu mohou poškodit mrazy. Předem připravené rostliny sázíme spíše hlouběji.
- Tyčková rajčata pěstujeme většinou jen na jeden výhon. Tento způsob se používá především v chladnějších polohách, neboť plody tak dříve a lépe vyzrají. Abychom zachovali u rostliny pouze jeden výhon, musíme hned od počátku pravidelně vylamovat (vyštipovat) všechny vedlejší. Je také nezbytné přivazovat včas rostliny volně k opěrám, aby se nerozlámaly.
- Podle potřeby rostliny zavlažujeme zálivkou ke kořenům. Pozor na vydatnou zálivku nebo několikadenní deště, které způsobují praskání plodů!
- Rajče má velikou spotřebu živin, proto přihnojujeme pravidelně. Nejlépe vodorozpustnými hnojivy, které se lépe vstřebají do půdy, a dostanou se tak rychle ke kořenům.
- Plody rajčat sklízíme postupně, jakmile zčervenají. Při poslední sklizni před mrazíky sebereme i plně vyvinuté zelené plody, které dáme na teplé a vlhké místo, kde dozrají.
Jak skladovat rajčata
Spousta lidí skladuje rajčata v lednici. Lepší je však umístit rajčata do sklepa nebo jiné chladné místnosti. V lednici ztrácí aroma i svou typickou chuť, i když zde déle vydrží. Chcete-li uchovat z rajčat co nejvíce prospěšných látek, pak je můžete nakrájené nebo rozmixované zamrazit. Skvělé jsou také domácí protlaky, které můžete uchovávat ve sklenicích a v zimě budou doslova k nezaplacení. Čerstvé plody v lednici vydrží i 10 dní, mimo lednici jen pár dní. Nikdy nedávejte zamrazit celá rajčata.
Biologický insekticid Lepinox Plus 3 x 10 g
Biologický přípravek proti housenkám škodlivých motýlů na okrasných, ovocných dřevinách, v zelenině, révě či jahodách
176,00 Kč
Dýmovnice Fortefog Greenhouse česneková 90 g
Česneková dýmovnice vyžene škodlivý hmyz ze skleníků či foliovníků, zvyšuje obranyschopnost rostlin
155,00 Kč
Choroby rajčat a okurek STOP 0,5 l
Fungicidní přípravek k ochraně k ochraně proti plísním okurek a rajčat - připraven k okamžitému použití
114,00 Kč